Sohbete Giriş

En Güzel Sohbetler Burada

* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.

admin Mart 19 2024

Sohbet odalarının insanlar üzerindeki etkileri

İnsanlar üzerinde bazı zamanlar oluşan etkileri neden ise girdikleri Chat (Sohbet) odaları içerisinde de sürdükleri gözlemleniyor. Sanal ortamların belirli kişilerde üzerilerinde bıraktığı etkilerin karşılarındaki bay-bayan birçok kişi tarafından da bilinmektedir. İçerisinde oldukları sadece sanal alem İnternet dünyası ile kendi hayatlarını karıştırmaları olmaktadır.

Sohbet odaları amacını taşıyan sadece eğlenceli olarak görülen, etkileri sadece anlık olayların olması gerektiğidir. Anlık iletişim dediğimiz olaylarını kendi hayatlarında da etkileri altında kalmalarını sağlıyor. Peki bunların önüne nasıl geçilmeli. Sanal sohbet ederek karşılarındaki kişilere büyük ya da küçük bir ekran önünden yazışmalarla olanak sağlayan chat (sohbet) odaları içerisinde tanışarak arkadaşlıkların kurulmasını sağlamaktadır.

Bence sadece sanal dünya gördüğümüz sohbet odaları içerisinde yaşadıklarımızı gerçek dünyalarımıza taşıyıp, etkisi altında kalmamalıdır.

Başarılı ya da başarısız ne olursa olsun içinde bulunulan durumun sadece İnternet sanal ortam olduğunu unutmamaktır.

 

İşsizlik Gençleri Chat Siteleri İçinde Avutuyor

İşsiz gençler chat siteleri ile avunmakta

Bir çok aileler tarafından maddi ya da manevi emeklerini harcadıkları evlatlarının yıllarca dirseklerini çürüttükleri okul sıralarından mezun olup kendilerine iş imkanı sağlayacak olan diplomalarını aldıktan sonra işsiz kalmanın, iş bulamamanın sıkıntılarını bir nebze olsun atlatabilmek için İnternet sanal dediğimiz chat (Sohbet) siteleri gibi eğlenceli platformlar aracılığıyla işsizliğin verdiği sıkıntıları biraz olsun unutmak için Türkiye’nin işsizlik oranlarının çokluğunu da unutmak istemektedirler.

Chat siteleri işsizliğe çare mi?

Hayır! tabi ki, chat siteleri işsizliğe asla çare olamaz. Sadece işsiz gençlerimiz olanaklarını kısıtlı olmasından kaynaklanan eğlence ve sadece unutmak amacıyla girmeleri gözetlenmektedir.
Gençlerimizin yıllar boyu süren öğretim, eğitim dönemlerini başarılı bir şekilde geçirip ailelerinin de katkılarıyla büyük zorluklar içinde okutulan öğrencilerin aile velileri tarafından da işsizliğin bu denli çok olmasından dolayı evlatlarının chat sitelerine takılarak avutulması, aileleri tarafından da rahatsızlık edici duruma sokmasıdır.

Ayrıca gençlerimizin ne şartlarda okul okumak için zorluklara katlandığını ailelerinin de evlatlarını ne zorluklarda okutup diplomaları sayesinde iş imkanı bulamamalarından da şikayetlerini dile getirmişlerdir.
İşsizliğin bir an önce son bulmasını ve evlatlarının chat (Sohbet) platformlarından uzaklaşmalarını düşünmektedirler.

Etiket bulunamadı.

“Sohbet odalarının insanlar üzerindeki etkileri” için 2 yanıt

  1. Samet dedi ki:

    Emeğinize sağlık çok güzel bir sohbet sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet
Et

Chat
Yap

Müzik
Dinle

Oyun
Oyna

error: Content is protected !!
sohbet